برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نکاتی برای محافظت از لوازم خانگی

دسته بندی :مطالب آموزشی ۹ آبان ۱۴۰۰ آسا الکترونیک 142

محافظت از لوازم خانگی هنگام قطعی برق

محافظت از لوازم خانگی در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت می‌باشد و دلیل آن قیمت بالای لوازم خانگی و همچنین کمبود و نایابی یک سری از برندها در بازار فروش است. به همین دلایل، لازم است این نکات کلیدی را بدانیم تا بتوانیم از لوازم خانگی خود برای سال های طولانی تری استفاده کنیم.

از محافظ برق استفاده کنید

یکی از این موارد استفاده از انواع دستگاه‌های محافظ برق می باشد که امکان محافظت از لوازم خانگی را نسبت به تغییر ولتاژهای ناگهانی برق فراهم می‌کنند. پس استفاده از محافظ را جدی بگیرید.

وسایل برقی را از پریز برق جدا کنید

نکته‌ی دیگری که برای محافظت از لوازم خانگی باید به خاطر داشته باشید، این است که خود قطعی برق منجر به خراب شدن دستگاه نمی‌شود، بلکه شوک ولتاژی که هنگام روشن شدن دوباره به این دستگاه‌ها وارد می‌شود، منجر به خرابی آنها می‌شود.

تعمیرات زود هنگام را جدی بگیرید

خراب شدن دستگاه‌های برقی در طول زمان امری اجتناب ناپذیر است، حتی اگر تمام موارد اشاره شده را جدی بگیرید و به آنها عمل کنید.در صورت بروز هر گونه مشکل در عملکرد وسایل خانگی سریعا آن را با متخصص مربوطه در میان بزارید.

لامپ‌ها را فراموش نکنید

اگر به هنگام تاریکی، قطعی برق رخ می‌دهد، سعی کنید کلید خاموش تمامی برق‌ها را بزنید شوک ولتاژی برق می‌تواند لامپ‌ها را نیز خراب کند یا بسوزاند.

صرفه‌جویی در مصرف برق در کنار محافظت از لوازم خانگی

در انتهای مقاله به این مورد اشاره کنیم که این موضوع را برای احترام به زمین و پاسداری از منابع برای آیندگان و زندگی راحت‌تر برای خودتان جدی بگیرید. به طور مثال می‌توانید لامپ‌های اضافی را خاموش کنید. وسایل برقی که روشن نیستند را از پریز برق بکشید. تا آنجا که می‌توانید از روشنایی روز بهره بگیرید و لامپ‌ها را روشن نکنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  1. بازتاب هاایمنی کودکان | شرکت آسا الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: